Chicago: W broni, którą miał 13-letni Adam Toledo nie było amunicji

22 Kwietnia 2021

Broń znaleziona na miejscu gdzie policjant śmiertelnie postrzelił 13-letniego Adama Toledo była pusta. Dziennikarze stacji NBC Chicago otrzymali dostęp do dokumentów ze śledztwa na podstawie Freedom of Information Act. Wynika z nich, że na miejscu zdarzenia jakie miało miejsce 29 marca znaleziono dwie sztuki broni. Jedna to półautomatyczny pistolet Smith & Wesson 9mm, należący do policjanta Erica Stillmana. To właśnie on podczas pościgu oddał jeden, śmiertelny  strzał w kierunku 13-latka. Chłopak zdążył wyrzucić za ogrodzenie półautomatyczny pistolet Ruger 9mm. Po sprawdzeniu okazało się, że nie było w nim amunicji. Policja podczas akcji aresztowała też 21-letniego Ruben Roman. W trakcie wstępnej rozprawy sądowej,  10 kwietnia prokurator powiedział, że to właśnie z tej ostatniej broni oddano co najmniej 8 strzałów do nieznanego celu na 15 minut przed przyjazdem policji. Roman po wpłaceniu kaucji wyznaczonej na 15 tysięcy dolarów w minioną sobotę wyszedł na wolność. Przydzielono mu elektroniczny monitoring. 

Dodaj komentarz

 

Janek 22.04.2021 11:58:48
Na miejscu zdarzenia znaleziono dwie sztuki broni,jedna to polautomatyczny Smith&Wesson 9 mm,nalezacy do policjanta Erica Stillmana a druga to polautomatyczny pistolet Ruger 9 mm nalezacy do 13-letniego Adama Toledo.Wynika z tego,ze po uzyciu bron sie odrzuca,robi to nawet policjant.
Nie rozumiem na co mial czekac policjant,czy na kulke z trzeciej broni.
Jw 22.04.2021 8:58:29
Jeżeli nie wykonujesz poleceń policjanta podczas zatrzymania to jest to twoje ryzyko przetrwania i bezpieczeństwa
DarcoPolo 22.04.2021 8:25:41
Ale jaja! Wyglada na to ze policja powinna czekac na oddanie strzalow w jej strone albo pytac gangusa czy aby ma wystarczajaca ilosc amunicji....Chory system!
Powrót