Załoga

Janusz Bosowski Prezenter

Krakowianin, zodiakalna Ryba (do tej pory pływa, a nawet nurkuje PADI). Od narodzin związany z Podwawelskim Grodem gdzie przeżył wspaniałe lata dzieciństwa i młodości. Ukończył Szkolę Podstawową bo tak wypadało, a później sławna krakowska "Akademia przy Loretańskiej", czyli Technikum Energetyczne z wyboru i zamiłowania o specjalności energetycznej. Studiował Technikę i Energetykę na Akademii Rolniczej w Krakowie. Do Chicago przyleciał w 1991 roku. Od 1992 roku związany ze stacją WPNA 1490 AM, gdzie prowadził nocny program "Polskie Sygnały". Później wraz z Monika Bartoszek zakłada autorski program "Bliżej Siebie". Współpracując już wtedy z Maćkiem Baranem ze stacji WSBC 1240am, po 8 miesiącach programu "Bliżej Siebie", dochodzi do połączenia programów i powstaje program "Baw się razem z nami" od 12 w nocy. Realizując ten program, prowadzi również inne programy poranne i wieczorne ("Radio Variete", "Z Amta w świat", czy tez "Radio Obieżyświat"). Współwydawca "Kalendarza Polonijnego" wydawanego do 2000 roku. Od czerwca roku 2000 współzałożyciel Wietrznego Radia na stacji 1080 am od 5 rano a od czerwca 2014 roku jest wspolzalozycielem jedynej polonijnej stacji w Chicago na falach FM Polskiego FM ( WCPY 92.7 FM oraz WCPQ 99.9 FM). W radiu jest wietrznie i ma nadzieje, że będzie tak trwało wiecznie.
 
Stan cywilny: żonaty z Ewą, która zajmuje się kupnem i sprzedażą nieruchomości i inwestycji realnościowych. Syn Adrian oraz córka Nicole.

Rodzeństwo: Siostra Lidia, mieszka w Grecji.

Hobby i zainteresowania: Sport to przede wszystkim piłka nożna. Był bramkarzem WKS Wawel Kraków, teraz jest bramkarzem w Illinois Metropolitan Soccer League w zespole AAC EAGLES over 30.

Muzyka to "złote" lata 80-te. Na tej muzyce się wychował ( Kombi, Oddział Zamknięty, Baj, Lombard, Lady Pank, Perfect itd..., a także Iron Maiden, Dire Straits, Police, KajaGooGoo, Pet Shop Boys, Robert Plant itd...) i pozostaje jej wierny. Uwielbia ostrzejszą odmianę rocka, jednakże z racji wykonywanego zawodu lubi i słucha prawie wszystko (prawie tzn. nie lubi disco-polo i jej pochodnych tak polskich, jak i zagranicznych wykonawców). Hobby to również uczestnictwo w koncertach na żywo ( Tina Turner, Iron Maiden, Lionel Richie, Depeche Mode, U2, Cher, R.E.M., AC/DC, Black Sabbath, A-HA, Madonna, Mark Knopfler.- kiedyś Classix Nouveaux, Saxon). Hobby to wreszcie kolekcjonowanie płyt CD, na które wydałby ostatnie pieniądze.

Upodobania kulinarne: owoce morza i kuchnia grecka.

Uwielbia: Robić to co lubi (a nie musieć robić tego czego nie lubi), spać, gdy wygrywa Polska Reprezentacja w piłce nożnej, sporty ekstremalne oraz dobre samochody.
Ma dwie dewizy życiowe: "Iść, ciągle iść w stronę słońca", oraz "Umiesz liczyć licz na siebie" i tak już pewnie pozostanie...