wietrzne radio 1080am
gość:11696524  
poniedzialek 1 września  - imieniny: Beatrycze, Bronisza, Idziego, Bronislawy i Gedeona.  WIETRZNE RADIO ZYCZY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!    
   

Lato... Lato...
 
1. Yugopolis & Maciej Maleńczuk - Sługi za szlugi (NOWOŚĆ)

2. Varius Manx - Cudowne dni

3. Irena Santor - Chodz na kawę Warszawo

4. Ania Wyszkoni - Biegnij przed siebie

5. Indila - Derniere Danse

wiecej...
ankieta
Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?
Ewa Kopacz
Elżbieta Bieńkowska
Paweł Graś
Grzegorz Schetyna
Tomasz Siemoniak
Ktoś inny
wpisz powyzsze cyfry:


     
swiat
Rasmussen: NATO wzmocni swoją obecność
Będzie większa obecność NATO na wschodzie Europy. Potwierdził to sekretarz generalny Anders Fogh Rasmussen. Wyjaśnił, że na szczycie Sojuszu pod koniec tygodnia w Walii ma być uzgodniony plan działań, który pozwoli NATO na szybką reakcję. Już wcześniej szef Sojuszu zapowiedział stworzenie sił, które nazwał "szpicą". W razie potrzeby miałyby one być natychmiast wysłane do zagrożonych krajów. A to wiąże się z większą obecnością NATO w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Nie będą to jednak stałe bazy - żołnierze państw Sojuszu będą rozmieszczani na zasadzie rotacji.  (więcej)

Dżihadyści przygotowują atak na USA i Europę?
Bojownicy Państwa Islamskiego rozważają przeprowadzenie zamachów terrorystycznych na cele w USA i Europie Zachodniej - ostrzegli szefowie komisji ds. wywiadu obu izb amerykańskiego Kongresu. Wezwali prezydenta Baracka Obamę by uniemożliwił plany dżihadystów. Państwo Islamskie to "grupa niezwykle niebezpiecznych ludzi, którzy będą zabijali bez opamiętania" - powiedziała w niedzielę szefowa senackiej komisji ds. wywiadu, Demokratka Dianne Feinstein, w programie "Meet the Press" telewizji NBC.  (więcej)

Rośnie liczba ofiar wojny domowej w Iraku
Tylko w sierpniu w Iraku zginęło co najmniej 1420 ludzi - alarmuje ONZ. Toczy się tam wojna domowa. Armia rządowa usiłuje odbić tereny opanowane przez ekstremistów islamskich. Od 9 czerwca sunniccy bojownicy pod przywództwem dżihadystów z Państwa Islamskiego opanowali znaczne tereny na północy, zachodzie i wschodzie Iraku. Na wysoki bilans strat, prócz zabitych w walkach, składają się też ofiary egzekucji oraz zamachów terrorystycznych. Np. co najmniej 70 osób zginęło 22 sierpnia w czasie ataku szyickich milicji na sunnicki meczet na północny wschód od Bagdadu. (więcej)

Franciszek zachęca chrześcijan do działania
O potrzebie angażowania się chrześcijan w życie codzienne i trudnej roli katolików zajmujących się polityką mówił papież Franciszek w czasie spotkania z wiernymi na Anioł Pański. Przypomniał też o meczu dobroczynnym, który z jego inspiracji odbędzie się jutro na rzymskim stadionie olimpijskim. Chrześcijanie żyją na tym świecie, głęboko zanurzeni w rzeczywistość społeczną i kulturalną i dlatego grozi im, że upodobnią się do tego świata - mówił Franciszek. Jednak sól, jaką wnoszą, nie może utracić swego smaku, oni sam zaś „rozpuścić się” w tej rzeczywistości.  (więcej)

polska
Grupiński: nie będzie przyspieszonych wyborów
Pani Ewa Kopacz jest pierwszą przewodniczącą PO i oczywiście będzie na pewno niezłym premierem - powiedział szef klubu PO Rafał Grupiński pytany, czy to obecna marszałek sejmu zastąpi Donalda Tuska po objęciu przez niego funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej. Zastrzegł jednak, że "jeszcze nie wiemy", czy to naprawdę Kopacz stanie na czele rządu. - Nie mówimy o żadnych przyspieszonych wyborach, tylko o zmianie premiera i w ślad za tym, pewnych dodatkowych zmianach, które zapewne zajdą w obecnym kształcie rządu - oświadczył szef klubu PO Rafał Grupiński.  (więcej)

Duże zmiany w Biurze Ochrony Rządu.
W tym tygodniu szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz podpisze trzy niejawne rozporządzenia, które zwiększą niektóre uprawnienia BOR. Biuro będzie miało między innymi większy dostęp do informacji operacyjnych zbieranych przez ABW i policję. To wynik przeglądu procedur w BOR po aferze podsłuchowej. Biuro otrzyma także milion złotych na nowy sprzęt, między innymi antypodsłuchowy- powiedział IAR Paweł Majcher, rzecznik MSW. Łatwiejszy dostęp do części materiałów ABW i policji ma służyć zwiększeniu skuteczności działań profilaktycznych.  (więcej)

Europejskie Centrum Solidarności otwarte
Pamiątkę z czasu pobytu w obozie internowania w Jaworzu przekazał prezydent do zbiorów Europejskiego Centrum Solidarności. Bronisław Komorowski otworzył gdańską placówkę w 34. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Prezydent przekazał Centrum niewielki krzyż polowy, służący przy odprawianiu mszy świętych. Do Jaworza przywiózł go internowanym dominikanin, ojciec Jacek Salij. Bronisław Komorowski powiedział, że wraz z otwarciem Europejskiego Centrum Solidarności, rozpoczął się etap działania na rzecz kształtowania wiedzy, postaw i poglądów kolejnego pokolenia.  (więcej)

Bł. ks. Popiełuszko patronem "Solidarności"
Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko patronem NSZZ "Solidarność". Decyzję w tej sprawie podjęła Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, z upoważnienia papieża Franciszka, na wniosek "Solidarności". Dekret odczytał Abp Sławoj Leszek Głódź podczas msz św. w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku, w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Szef związku Piotr Duda powiedział, że ksiądz Jerzy oddał życie, aby Solidarność mogła żyć i zawsze jest z nami.  (więcej)

chicago
Wypadek autobusu w pobliżu lotniska
15 osób zostało rannych w wypadku autobusu na autostradzie 190 w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego O'Hare. Do zdarzenia doszło około 6.30 w piątek rano. Ruch w tym rejonie został wstrzymany, co zmusiło wielu kierowców do porzucenia samochodów osobowych i wybrania się na piechotę na lotnisko by zdążyć na samolot. Na miejsce wypadku przybyło 10 karetek pogotowia, które przetransportowały poszkodowanych do pobliskich szpitali. Obrażenia jakie odnieśli nie zagrażają ich życiu - twierdzą lekarze.  (więcej)

Ostra debata kandydatów na gubernatora
W czwartek odbyła się debata między ubiegającym się o reelekcję na gubernatora, Demokratą Patem Quinnem a kandydatem Republikanów na to stanowisko, Brucem Raunerem. Pierwszy temat dotyczył wyższej płacy. „Nie jestem zwolennikiem automatycznego podniesienia stawki godzinowej bez uprzednich reform w sektorze biznesowym, muszą być spełnione pewne warunki ” –stwierdził Rauner. Z kolei Quinn podkreślił, że opowiada się bezwarunkowo za zwiększeniem stawki godzinowej .  (więcej)

Kolejne bezpieczne przejścia dla uczniów
10 milionów dolarów z budżetu stanowego zostanie przeznaczone na bezpieczne przejścia w obrębie szkół w Chicago, czyli tzw. safe passage – poinformował burmistrz Rahm Emanuel. W wydanym oświadczeniu gubernator Illinois, Pat Quinn stwierdził, że najważniejsze jest zapewnienie pewnej drogi do szkoły najmłodszym mieszkańcom. “Dzieci w drodze do szkoły nie powinny obawiać się różnych zagrożeń, mają skupić się na edukacji” – dodał Quinn. Pieniądze zostaną przydzielone na utworzenie bezpiecznych przejść dla uczniów 27 szkół.  (więcej)

Nowe ustalenia ws. kierowcy ciężarówki
Kierowca ciężarówki z Indiany, który na autostradzie 55 w lipcu spowodował poważny wypadek drogowy nie widzi na prawe oko – poinformowała prokuratura. W wypadku zginęło 5 osób, w tym 11-letnia dziewczynka. Francisco Espinal-Quiroz usłyszał 15 zarzutów, między innymi przekroczenia prędkości w rejonie robót drogowych, niebezpiecznej jazdy. Prokuratura powiatu Will potwierdziła, że 51-letni mężczyzna nie widzi na prawe oko od 1984 roku.Biegli powołani przez śledczych stwierdzili, że z tego powodu mógł on nie być w stanie ocenić sytuacji na drodze.  (więcej)

sport
Anita Włodarczyk pobiła rekord świata!
Anita Włodarczyk pobiła rekord świata w rzucie młotem. Polka podczas mitingu lekkoatletycznego w Berlinie rzuciła młot na odległość 79 metrów i 58 centymetrów, co okazało sie wynikiem o 16 centymetrów lepszym od rezultatu Betty Heidler z 2011 roku. Wicemistrzyni olimpijska po raz trzeci w karierze pobiła rekord świata, poprzednio najlepszy rezultat ustanawiała w Bydgoszczy w 2010 roku, rzucając 78 metrów i 30 centymetrów, rok wcześniej także w Berlinie podczas mistrzostw świata złoty medal imprezy okrasiła najlepszym wtedy wynikiem w historii 77 metrów i 96 centymetrów.  (więcej)

Siatkarskie MŚ: Polska - Serbia 3:0!
Reprezentacja Polski w siatkówce od wspaniałego triumfu rozpoczęła zmagania w mistrzostwach świata siatkarzy Polska 2014. Na wypełnionym po brzegi Stadionie Narodowym w Warszawie Biało-Czerwoni w sobotę pokonali reprezentację Serbii 3:0 i zostali pierwszym liderem grupy A mundialu. Spotkanie zapisało się w annałach siatkówki, śledziło je niemal 70 tysięcy widzów, co jest nowym rekordem w historii dyscypliny. "To wcale nie było łatwe spotkanie, ale udało się nam wygrać. Mam nadzieję, że tak będzie w dalszym ciągu.  (więcej)

MŚ: Brąz męskiej ósemki; srebro kobiecej dwójki
Polska osada wywalczyła brązowy medal wioślarskich Mistrzostw Świata w konkurencji ósemek mężczyzn. Polacy (Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Zbigniew Schodowski, Daniel Trojanowski i Piotr Juszczak) przegrali srebro z Niemcami o 2 sekundy i 13 setnych; złote medale dla Brytyjczyków. Wcześniej na torze w Amsterdamie srebrny medal w konkurencji dwójek podwójnych wywalczyły Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. W sumie w Amsterdamie startowało 6 polskich osad. (więcej)

GP Polski: Zwycięstwo Bartosza Zmarzlika
Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim, dziewiątej rundzie żużlowych indywidualnych mistrzostw świata. Startujący z dziką kartą polski żużlowiec z swoich biegach zgromadził 17 punktów. Drugie miejsce zajął Słoweniec Matej Zagar, a trzecie Krzysztof Kasprzak - obaj po 16 pkt. W zawodach startowało jeszcze dwóch polskich żużlowców - Adrian Cyfer był piętnasty (3 punkty), a fatalnie spisał się Jarosław Hampel, który nie wywalczył ani jednego punktu i zajął ostatnie, 17. miejsce.  (więcej)

Piłkarska Ekstraklasa: 7. kolejka
Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 3:0
Wisła Kraków - GKS Bełchatów 1:0
Górnik Łeczna - Pogoń Szczecin 4:2
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:0
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:3
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 2:1
Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów 3:3
Lech Poznań - Cracovia Kraków 1:1
 (więcej)

 

posluchaj
facebook
kadr dnia
 VIDEO AUTENTYCZNE
  powieksz
hit na lato
 JULA - NIEŚMIERTELNI
  powieksz

Doma
Progress for Poland
Studio41
Program
PACT
Anna Makeup Artist
Express
Victor Studio
Polonia
Computer Services
fotogalerie
 
designed by Magdalena Migasiuk .......................... developed by 4Webpage.com
Pytania i sugestie prosze przesylac na adres: webmaster@wietrzneradio.com

.......................... all rights reserved to wietrzne radio © 2008 ..........................
zalecana przegladarka: Internet Explorer 6 lub lepsza

 

dodaj do ulubionych