Co? Gdzie? Kiedy?

 • KURSY POMOCY PIELĘGNIARSKIEJ

  Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie ogłasza zapisy dla wszystkich mieszkańców stanu Illinois na bezpłatne kursy pomocy pielęgniarskiej (CNA) i rehabilitacyjnej (PRA). Oferujemy klasy popołudniowe oraz sobotnio-niedzielne. Po uzyskaniu licencji pomagamy w znalezieniu pracy. W celu zapisania się proszę dzwonić: (773) 282-1122 wew.403, 401

   

 • POTRZEBNY DAWCA SZPIKU KOSTNEGO

  Pilnie poszukiwany jest dawca szpiku kostnego dla Piotra Popka zmagającego się z chorobą nowotworową. Rejestracja kandydatów odbędzie się w najbliższą niedzielę od 1 po południu do 6 wieczorem przy 1529 71 ulicy w Darien. W akcji mogą uczestniczyć osoby od 18 do 55 lat o ogólnie dobrym stanie zdrowia.

 • PORADY STOWARZYSZENIA EMIGRACJI POLSKIEJ

  Stowarzyszenie Emigracji Polskiej informuje, że w każdą pierwszą środę miesiąca w siedzibie organizacji będą udzielane porady i oferowana pomoc w wypełnieniu aplikacji oraz w różnych sprawach dotyczących Departamentu Pracy Stanu Illinois. Stowarzyszenie udziela także porad w zakresie Social Security. Godziny, w których można uzyskać porady to od 4 do maksymalnie 5.45 po południu. Porady są bezpłatne. Adres to: 1135 N. Cleaver Street, sala 312, Chicago, IL 60622 - budynek Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii Świętej Trójcy (Trójcowo), wejście z małego parkingu z tyłu za kościołem.

 • BIBLIOTEKA ARCHER HEIGHTS ZAPRASZA

  Biblioteka Archer Heights przy 5055 S. Archer w Chicago serdecznie zaprasza do korzystania z jej darmowych usług i programów oraz książek w poniedziałki i środy: od godz. 12 do  8 po południu, wtorki i czwartki: od 10 rano do 6 po południu oraz w piątki i w soboty od godziny 9 rano do 5 po południu. Zachęcamy do użytkowania polskich książek dla dorosłych i dzieci. Karta biblioteczna jest darmowa i mogą ją otrzymać również dzieci. W trzecią środę miesiąca o godzinie 6.30 po południu zapraszamy Polonię do uczestnictwa w Klubie Książki.