Staniszewska, Ewa

11 Października 2015

Od czasu, jak niedawno wyjechała z Chicago do Kalifornii, trzeba się do niej zwracać per „Mrs. Eve Stan”. Doskonała aktorka, zdolna piosenkarka, sprawna reporterka. Wszyscy jej koledzy i wszystkie koleżanki z Polskiego FM trzymają za nią kciuki. Konkretnie, żeby się Ewie w Los Angeles w ogóle... nie udało.  Bo wtedy będzie szansa, że wróci do Chicago. Choć na razie się na to nie zanosi. Słynie z propagowania zdrowego trybu życia. Ciągnie na samych witaminach, otrębach i winie francuskim. Choć doskonale zna Polonię, jest nastawiona życzliwie do wszystkich i nie pała chęcią zemsty. Prowadzi interesujące wywiady radiowe, dociskając swe ofiary sprawniej, niż oficer KGB. Niepoprawna optymistka. Zarażona amerykańskim bakcylem sukcesu - wciąż wierzy, że w każdym wieku i sytuacji można iść do przodu i pokonywać kolejne bariery. Tak, jakby nie mieszkała w środowisku polonijnym... Wieść gminna niesie, że w Kalifornii nawiązała znajomość z bogatym Amerykaninem, ale nie chce się do tego przyznać. Niektórzy kojarzą to z częstymi wizytami Donalda Trumpa w LA. Nie chcemy krakać, ale już wkrótce może się okazać, że do red. Ewy Staniszewskiej będziemy  musieli się zwracać per „Mrs. President”.  (FOT. VICTOR STUDIO)

I tak oto rozpoczynamy publikację kolejnej edycji “Polonijnego alfabetu”, w której prezentujemy najbardziej znane, charakterystyczne, wyróżniające się sylwetki z naszego środowiska. A malowniczych postaci w nim na pewno nie brakuje. Rzecz jasna, prezentacje mają charakter satryryczny, utrzymany w konwencji „pół żartem, pół serio”. A więc zamiast obrażać się na ewentualne uszczypliwości, lepiej wspólnie pośmiejmy się z samych siebie. Gdyby jednak ktoś poczuł się - wbrew naszym intencjom - dotknięty wpisami, z góry przepraszamy. I gotowi jesteśmy do zamieszczania sprostowań, o ile nie zawierają one słów i zwrotów, uważanych powszechnie za obraźliwe. Ale gdyby i to nie pomogło, mamy do dyspozycji najlepszych adwokatów USA. Z Michelle i Barackiem Obamami włącznie. „Aflabet” publikujemy bynajmniej nie w porządku alfabetycznym. 

Dodaj komentarz

 

GrubyZdzisiek 29.04.2017 7:00:38
Wspaniale! Jest oczywista rzecza , ze Eva stanie sie wkrotce mieszkanka Bialego Domu( nie wiadomo na razie ktorego bialego domu i w jakim charakterze :)).
Znakomita financial manager, skutecznie pozbawila bylego meza,Dziadka M. wszystkich nieruchomosci stanowiacych majatek wspolny!Bingo ! Okazalo sie ze dlugi przewyzszaly wartosc tychze-bardzo sprytnie Z sukcesem potraktowala wierzycieli poprzez zlozenie wiecej niz jednego wniosku o bankrupcje:).O ile wiadomo, Pani Eva jest milosniczka win raczej wloskich a nie francuskich jak na przyklad Lambrusco slynace z zawartosci bardzo zdrowej siarki:)
Mamy nadzieje ze tylko my interesujemy sie P.Ewa a nie ICE ,na przyklad:).
Powrót