PŚ: Polacy drudzy w Vikersund, wygrana Norwegów

18 Marca 2017

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich na mamuciej skoczni w norweskim Vikersund. Polacy w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch różnicą 34 punktów przegrali jedynie z Norwegami. Trzecie miejsce ze stratą ponad 100 punktów do zwycięzców zajęli Austriacy. W zawodach dwukrotnie padł rekord świata w długości lotu - najpierw 252 m skoczył Norweg Robert Johansson, a następnie półtora metra dalej lądował najlepszy zawodnik konkursu, Austriak Stefan Kraft. Nowy rekord Polski - 245,5 m - ustanowił Piotr Żyła. Swoje rekordy życiowe poprawili także Maciej Kot - 244,5 m i Kamil Stoch - 243 m. Kubacki lepszy skok oddał w pierwszej serii - 210 m. W Pucharze Narodów na pierwszym miejscu umocnili się Polacy, którzy powiększyli przewagę nad Austriakami do 238 punktów. Trzeci w klasyfikacji Niemcy tracą do biało-czerwonych 367 punktów. W klasyfikacji Raw Air prowadzenie utrzymał Andreas Wellinger, który o ponad 6 punktów wyprzedza Stefana Krafta. Na trzecie miejsce awansował Stoch, którego strata do najlepszych wynosi ponad 70 punktów. Ostatni, indywidualny konkurs cyklu odbędzie się w niedzielę, także w Vikersund.