NHL: Wyjazdowe zwycięstwo Blackhawks nad Senators

17 Marca 2017

Hokeisci Chicago Blackhawks pokonali w wyjazdowym spotkaniu Ottawa Senators 2:1. Na bramki w tym meczu trzeba było poczekać aż do ostatniej tercji. Wszystko za sprawą świetnie dysponowanych bramkarzy obu drużyn. Przeziębionego Corey Crawforda zastąpił w bramce Chicago Scott Darling, który wrócił do akcji po 15-dniowej przerwie spowodowanej kontuzją. Darling obronił 33 z 34 strzałów Senators. Równie dobrze w „klatce” Ottawy spisał się Mike Condon. Pierwszy gol padł w 9. minucie ostatniej części gry. Dunkan Keith uderzył z całej siły spod niebieskiej linii. Bramkarz Senators sparował ten strzał, ale zrobił to tak niefortunnie, że upadł, a krążek, w potwornym zamieszaniu przed bramką, wtoczył się do statki. Gospodarze wyrównali 3 minuty później, kiedy za podcinanie na ławkę kar powędrował Brent Seabrook. Scott Darling nie miał przy strzale Kyle’a Turris’a nic do powiedzenia. Perfekcyjnie zasłonił go jeden graczy Senators. Zwycięski jak się okazało gol dla Blackhawks padł w 17. minucie, w okresie gry w przewadze. Patrick Kanezza bramki Condon’a podał do Richarda Panik’a, a ten strzałem bez przyjęcia nie dał szans bramkarzowi Senators. Blackhawks świetnie radzą sobie ostatnio w wyjazdowych meczach. Wygrali 10 z ostatnich 11 spotkań rozgrywanych poza United Center. W najbliższym spotkaniu, w sobotę Blackhawks zagrają w Toronto z MapleLeaves. Warto również odnotować, że w czwartkowym meczu z Carolina Hurricanes, porażki doznali zawodnicy Minnesota Wild. Oznacza to, że Blackhawks mają w tej chwili trzypunktową przewagę nad drużyną z Minnesoty.