Rajd Dakar: Po 9. etapie Aron Domżała wciąż trzeci

12 Stycznia 2021

Aron Domżała i Maciej Marton utrzymali po dziewiątym etapie Rajdu Dakar trzecie miejsce w klasyfikacji lekkich pojazdów UTV. Ponieśli jednak kolejne straty. Na czwarte miejsce awansowali Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, a na ósme Marek Goczał i Rafał Marton. Nowym liderem został zwycięzca tego etapu - Chilijczyk Francisco Lopez Contardo. Marek Goczał miał trzeci czas, Aron Domżała siódmy, a Michał Goczał ósmy. Nie był to udany dzień dla Jakuba Przygońskiego i niemieckiego pilota Timo Gottschalka, którzy w rywalizacji samochodów zajęli 24. miejsce ze stratą ponad 37 minut do najszybszego na tym etapie Francuza Stephane'a Peterhansela. Liderem rajdu pozostaje Peterhansel, Przygoński traci ponad 2 godziny i 16 minut i wciąż jest czwarty. Wśród kierowców quadów siódmy czas etapu zanotował Kamil Wiśniewski. Najszybszy był Chilijczyk Giovanni Enrico. W klasyfikacji generalnej prowadzi niezmiennie Argentyńczyk Manuel Andujar. Wiśniewski awansował na 6. miejsce. W rywalizacji motocyklistów etap wygrał Argentyńczyk Kevin Benavides. Konrad Dąbrowski zajął 33. miejsce. Maciej Giemza miał na trasie wypadek, zerwał więzadła w lewym barku, złamał również kość prawej stopy i musiał wycofać się z rajdu. W rajdzie prowadzi wciąż Chilijczyk Jose Ignacio Cornejo. Dąbrowski 31. We wtorek zawodnicy pokonali 574 kilometry ze startem i metą w Neom, z czego 465 kilometrów odcinka specjalnego. W środę start w Neom, meta w Aluli - w sumie 583 kilometry, z czego 342 kilometry odcinka specjalnego.