Porażka Chicago Bulls

11 Stycznia 2021

Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe Houston Rockets 120:102 i z bilansem 8 zwycięstw I 3 porażek są najlepszym zespołem w lidze NBA. Goście już do przerwy prowadzili 19 punktami, a do zwycięstwa poprowadził ich Anthony Davis, który rzucił 27 punktów. Ekipa z Los Angeles jest liderem w tabeli Zachodu i wyprzedza w niej Phoenix Suns (7 zwycięstw - 3 porażki) oraz lokalnego rywala, Los Angeles Clippers. Minionej nocy czasu polskiego drugi zespół z Los Angeles pokonał u siebie Chicago Bulls 130:127. Mecz był bardzo wyrównany, a bohaterem gospodarzy okazał się Kawhi Leonard, który rzucił 35 punktów i w całej karierze w NBA przekroczył granicę 10 tys. punktów. Tylko w III kwarcie zdobył 21 pkt, co także jest jego rekordowym osiągnięciem. Najwięcej dla pokonanych, 45 pkt rzucił w tym meczu Zach LaVine. LA Clippers mają bilans 7-4. Na Wschodzie prowadzi Philadelphia 76ers przed Boston Celtics (oba kluby po 7-3) oraz Indiana Pacers (6-3). Outsiderami rozgrywek pozostają: na Zachodzie Minnesota Timberwolves (w niedzielę 3. zwycięstwo w sezonie w 10. meczu (96:88 z San Antonio Spurs), a na Wschodzie Detroit Pistons (2-8 po niedzielnej porażce u siebie z Utah Jazz 86:96).