Dwa gole i asysta Lewandowskiego, Bayern wygrał na wyjeździe z Arminią

17 Października 2020

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium w wygranym 4:1 (3:0) wyjazdowym spotkaniu 4. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Arminią Bielefeld. Kapitan reprezentacji Polski wpisywał się na listę strzelców najpierw w 26. minucie, a następnie w 1. minucie doliczonego czasu gry 1. połowy. To jego 6. i 7. ligowy gol w tym sezonie. Lewandowski, który zszedł z boiska w 85. minucie, zanotował również asystę przy trafieniu Thomasa Muellera (51'). Drużyna ze stolicy Bawarii kończyła mecz w "10" po czerwonej kartce dla Francuza Corentina Tolisso (76'). W innych zakończonych spotkaniach Augsburg (cały mecz Rafała Gikiewicza, Robert Gumny na ławce rezerwowych) przegrał z RB Lipsk 0:2 (0:1), Freiburg zremisował z Werderem Brema 1:1 (1:1), Hertha BSC (Krzysztof Piątek od 78. minuty) przegrała z VfB Stuttgart (Marcin Kamiński od 89. minuty) 0:2 (0:1), Hoffenheim uległo Borussii Dortmund (Łukasz Piszczek zmieniony w 21. minucie z powodu kontuzji oka) 0:1 (0:0), a Mainz przegrało z Bayerem 04 Leverkusen 0:1 (0:1).