TdF: Kragh Andersen wygrał 14. etap

12 Września 2020

Duńczyk Soren Kragh Andersen z ekipy Sunweb wygrał 14. etap kolarskiego wyścigu Tour de France (194 kilometry z Clermont-Ferrand do Lyonu). Na trasie tego górzystego etapu, Kragh Andersen zaatakował trzy kilometry przed metą, na którą wpadł 15 sekund przed 50-osobowym peletonem. Drugie miejsce zajął Słoweniec Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), trzecie - Włoch Simone Consonni (Cofidis). W głównej grupie też jedyny Polak - Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), który zajął 20. miejsce. W czołówce klasyfikacji generalnej bez zmian - prowadzi Słoweniec Primož Roglič (Jumbo-Visma) 44 sekundy przed swoim rodakiem Tadejem Pogačarem (UAE-Team Emirates) i 59 sekund przed Kolumbijczykiem Eganem Bernalem (INEOS Grenadiers). Kwiatkowski traci ponad godzinę i 9 minut i jest 34. W niedzielę 15. etap i szansa dla faworytów wyścigu - 174,5 kilometra z Lyonu na górę Grand Colombier, a wcześniej jeszcze dwa inne trudne podjazdy.