GP Styrii: 85. triumf Hamiltona w karierze

12 Lipca 2020

Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał wyścig o Grand Prix Styrii. To 2. runda mistrzostw świata Formuły 1. 35-letni Brytyjczyk odniósł 85. zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął jego zespołowy kolega - Fin Valtteri Bottas, a podium uzupełnił Holender Max Verstappen z ekipy Red Bull Racing. Dodatkowy punkt za najlepszy czas okrążenia uzyskał Hiszpan Carlos Sainz z McLarena, który został sklasyfikowany na 9. pozycji. Wyścig ukończyło siedemnastu z dwudziestu zawodników w stawce. Odpadli Francuz Esteban Ocon z Renault oraz duet kierowców Ferrari - reprezentant Monako Charles Leclerc oraz Niemiec Sebastian Vettel. Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Bottas (43 pkt), który o sześć punktów wyprzedza Hamiltona. Na 3. pozycji plasuje się Brytyjczyk Lando Norris z McLarena (26 pkt). Następny wyścig - Grand Prix Węgier - 19 lipca na torze Hungaroring.