Puchary pod koszem

07 Listopada 2019

Koszykarki Arki Gdynia odniosły pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Eurolidze. W meczu 4. kolejki fazy grupowej wygrały we własnej hali z hiszpańskim Spar Citylift Girona 71:69 (19:16, 17:17, 22:16, 13:20). Gdynianki spotkanie rozstrzygnęły dopiero w końcówce, choć na początku czwartej kwarty miały jeszcze dziesięć punktów przewagi. Arka zajmuje przedostatnie - siódme miejsce w grupie B, a w następnej kolejce zagra 28 listopada na wyjeździe z węgierskim Sopronem Basket.

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo koszykarek Artego Bydgoszcz w fazie grupowej EuroCup. Tym razem wygrały na wyjeździe z rumuńskim Sepsi 76:50 (18:16, 17:14, 20:2, 21:18). Bydgoszczanki zaimponowały zwłaszcza w trzeciej kwarcie, w której triumfowały 20:2. Artego prowadzi w grupie E, a w następnym spotkaniu podejmie 28 listopada szwedzką Luleę.