Philippe Gilbert wygrał 17. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana

11 Września 2019

Belg Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step) wygrał 17. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Na trasie z Aranda de Duero do Guadalajary (219 km) Gilbert był najlepszy z licznej ucieczki. O 2 sekundy pokonał Irlandczyka Sama Bennetta (Bora-Hansgrohe) i Francuza Remi'ego Cavagnę (Deceuninck-Quick Step). Peleton przyjechał ze stratą 5 minut i 29 sekund, a w nim Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), który zajął 32. miejsce. Większe straty ponieśli 46. Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe, +8.12), 67. Szymon Sajnok (CCC, +18.56), 124. Paweł Bernas (CCC, +29.21) i 127. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal, +29.21). W czołówce klasyfikacji generalnej zmiany. Na trasie wiał bowiem silny wiatr, a w odjeździe znaleźli się Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar) i Holender Wilco Kelderman (Sunweb). Liderem pozostaje Słoweniec Primož Roglič (Jumbo-Visma) z przewagą 2 minut i 24 sekund nad Quintaną oraz 2 minut i 48 sekund nad Hiszpanem Alejandro Valverde (Movistar). Kelderman awansował na szóste miejsce (+5.05). Majka spadł z piątego na siódme, a do Roglica traci wciąż 7 minut i 40 sekund. Pojański jest 60. (+2:00.20), Marczyński 86. (+2:32.02), Sajnok 147. (+3:52.39), a Bernas 154. (+4:09.33). W czwartek 18. etap.