Gol i asysta Roberta Lewandowskiego

09 Lutego 2019

Bayern Monachium pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 (2:1) w meczu 21. kolejki piłkarskiej Bundesligi. Trzynastą bramkę w tym sezonie zdobył Robert Lewandowski, który w 27. minucie wykorzystał podanie Kolumbijczyka Jamesa Rodrigueza. Kapitan reprezentacji Polski zanotował również asystę przy trafieniu Niemca Serge'a Gnabry'ego w 57. minucie spotkania. Dla mistrzów Niemiec to czternaste ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Sześć bramek zobaczyli kibice w Dortmundzie, gdzie Borussia zremisowała z TSG 1899 Hoffenheim 3:3 (2:0). Przy pierwszym golu dla gospodarzy autorstwa Anglika Jadona Sancho (32') ostatnie podanie zanotował Łukasz Piszczek. W innych spotkaniach Borussia Monchengladbach uległa Herthcie BSC 0:3 (0:1), Freiburg zremisował z Wolfsburgiem 3:3 (1:1), Hannover 96 zwyciężył Norymbergę 2:0 (1:0), a RB Lipsk bezbramkowo zremisował z Eintrachtem Frankfurt. Na prowadzeniu pozostaje Borussia Dortmund (50 pkt). Pięć punktów straty do lidera ma Bayern, a osiem - Borussia Monchengladbach.