Pinot wygrał klasyk Mediolan-Turyn, Majka 13.

10 Października 2018

Francuz Thibaut Pinot (fot.) wygrał liczący 200 km kolarski klasyk Mediolan-Turyn. Drugie miejsce zajął Kolumbijczyk Miguel Ángel López (Astana), a trzecie mistrz świata Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar). Jedyny Polak w peletonie Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) był 13. ze stratą 59 sekund do zwycięzcy. Kolarz z Zegartowic w 2013 i 2015 roku zajmował drugie miejsce w tym wyścigu.

Sam Bennett (Bora-Hansgrohe) wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Turcji. Irlandczyk wyprzedził na mecie Kolumbijczyka Alvaro Hodega (Quick-Step) i Włocha Simone Consonniego (Emirates). Najlepszy z Polaków - Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) - był 17. z takim samym czasem, jak zwycięzca. Bennett objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce, ze stratą 6 sekund zajmuje Argentyńczyk Maximiliano Richeze (Quick-Step), a trzecie - Luksemburczyk Jempy Drucker (BMC), wolniejszy od lidera o 12 sek. Sajnok jest 17. i traci do Bennetta 16 sek.