Tour de France: Sagan wygrał 2. etap

08 Lipca 2018

Peter Sagan z grupy Bora-Hansgrohe wygrał 2. etap kolarskiego wyścigu Tour de France, 182,5 kilometra płaskiej trasy z Mouilleron-Saint-Germain do La Roche-sur-Yon. Słowak po finiszu z peletonu wyprzedził Włocha Sonnego Colbrellego (Bahrain Merida) i Francuza Arnaud Demare'a. Triumfator sobotniego etapu i dotychczasowy lider "Wielkiej Pętli", Kolumbijczyk Fernando Gaviria uczestniczył w kraksie niespełna 2 kilometry przed metą i nie rywalizował o zwycięstwo. Wszyscy Polacy uzyskali czas głównej grupy - Michał Kwiatkowski (Sky) wywalczył 21. lokatę, Rafał Majka (Bora) - 54., Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) - 84., Maciej Bodnar (Bora) - 110., a Paweł Poljański (Bora) - 146. Sagan został objął prowadzenie w wyścigu. Ma 6 sekund przewagi nad Gavirią i 10 sekund nad Colbrellim. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków jest Majka, który traci 16 sekund i zajmuje 24. miejsce. Bodnar jest 74. (+0:58), Kwiatkowski - 132. (+2:40), Poljański - 141. (+2:40), a Marczyński - 160. (+3:28) W poniedziałek 3. etap - jazda drużynowa na czas o długości 35,5 kilometra ze startem i metą w Cholet.