El. ME kobiet U-19: Polki nie pojadą do Szwajcarii

12 Czerwca 2018

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet do lat 19 nie pojedzie na mistrzostwa Europy do Szwajcarii. Polki przegrały we Włocławku z Norweżkami 0:1 i zajęły 3. miejsce w tabeli grupy 1. By awansować do turnieju finałowego młode polskie piłkarki musiały pokonać liderki grupowej tabeli. Długo utrzymywał się remis 0:0, ale w 82. minucie gola strzeliła Sophie Roman Haug. Norweżki zakończyły eliminacje z kompletem zwycięstw i bilansem bramkowym 8-1. Drugie miejsce zajęły piłkarki Islandii (6 pkt.), a Polki zakończyły turniej eliminacyjny na 3. miejscu (3 pkt.). Tabelę zamknęły młode piłkarki Grecji, które przegrały wszystkie mecze. Mistrzostwa Europy kobiet drużyn do lat 19 odbędą się w II połowie lipca w Szwajcarii. Obok zespołu gospodarzy oraz Norwegii zagrają w nim: Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy i Włochy.