Chicagowska kronika policyjna

10 Czerwca 2018

Służby federalne oskarżyły dwóch mężczyzn o strzelaninę w Gary w stanie Indiana, w której ranny został agent ATF a jeden z napastników zginął. Policja ujęła jednego ze sprawców a kolejny jest nadal poszukiwany. Podczas czwartkowej akcji w trakcie której tajni agenci spotkali się z lokalnym dealerem narkotyków w celu przeprowadzenia transakcji doszło do wymiany ognia. W ramię i klatkę piersiową rany został agent ATF, którego nazwiska nie ujawniono a jeden z podejrzanych, 28-letni Raymon Truitt II (fot.) został zastrzelony. W piątek w sądzie federalnym  w Hammond złożono oficjalne dokumenty, w których o atak na agenta ATF oskarżony został 19-letni Blake King z Chicago oraz 25-letni Bernard Graham z Calumet City. King i jeszcze jeden mężczyzna, który nie usłyszał zarzutów przebywają w areszcie. Graham jest w dalszym ciągu poszukiwany. Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów. Podczas akcji, w której brała udział także chicagowska policja znaleziono dużą ilość kokainy. 

Nastolatek oskarżony o strzelaninę w szkole średniej w Dixon (Illinois) nie przyznał się do winy. 19-letni Matthew Milby Jr. przebywa w więzieniu. Sąd powiatu Lee ustalił w jego sprawie kaucję w wysokości 2 milionów dolarów. 16 maja Milby przyszedł z półautomatyczną bronią do Dixon High School i w pobliżu sali gimnastycznej, gdzie odbywała się próba przed balem na zakończenie roku szkolnego oddał parę strzałów. Chłopak, uczeń tej szkoły został postrzelony przez funkcjonariusza Marka Dallasa. Nikt inny nie został ranny. Rozprawa rozpocznie się 20 sierpnia. Jeżeli sąd uzna winnym nastolatka może on spędzić w więzieniu nawet 46 lat. 

Pasażerka Lyft zginęła w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. W piątek około 3:55 rano w chicagowskiej dzielnicy Humboldt Park zderzyły się dwa samochody osobowe. 25-letni mężczyzna kierujący Toyotą Avalon wjechał w Toyotę Camry, której właścicielka pracuje dla firmy przewozowej Lyft. 23-letnia pasażerka została przewieziona do szpitala w krytycznym stanie, gdzie zmarła. Ranna została także 32-letnia kobieta kierująca Camry i pasażer, 31-letni mężczyzna. Jak poinformowała policja, sprawca wypadku, 25-latek kierujący Avalon był pod wpływem alkoholu. Udzielono mu również pomocy medycznej i znajduje się pod nadzorem policji. 

Policja z Prospect Heights poszukuje właściciela znacznej sumy pieniędzy. Do komisariatu przyniósł ją uczciwy znalazca. Policja nie podała jaka to kwota ani gdzie pieniądze zostały znalezione. W wydanym komunikacie zaznaczono, że zostaną one zwrócone prawowitemu właścicielowi, który udzieli dokładnych informacji na temat sumy a także gdzie pieniądze zostały zgubione. „Musimy się upewnić, że trafią one do właściwej osoby a nie do oszusta” – powiedział nadkomisarz policji w Prospect Heights, Al Steffen. Właściciel powinien skontaktować się z oficerem Jimem Zawlockim, numer telefonu: (847) 398-5511.

Dodaj komentarz

Powrót