Towarzysko przed Mundialem: Remis Polski z Chile

09 Czerwca 2018

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w Poznaniu z Chile 2:2 (2:1) w meczu towarzyskim. Polacy efektowanie zaczęli i prowadzili 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego (30’) i Piotra Zielińskiego (34’). Jeszcze przed przerwą ekipa z Ameryki Południowej zmniejszyła dystans po bramce Diego Valdesa (38’), a w 56. minucie Miiko Albornoz ustalił wynik meczu. Chilijczycy nie zakwalifikowali się do finałów mistrzostw świata. Polaków czeka natomiast jeszcze jeden sprawdzian przed turniejem w Rosji - we wtorek zagrają w Warszawie z Litwą. Piłkarskie mistrzostwa świata zaczną się w czwartek; Polacy rozegrają pierwszy mecz 19 czerwca, a ich rywalami będą piłkarze Senegalu. Grupowi rywale Polski na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji ponieśli porażki w piątkowych meczach towarzyskich. Japonia uległa w Lugano Szwajcarii 0:2 (0:1) po golach Ricardo Rodrigueza (42’) i Harisa Seferovića (82’). We wtorek Japończycy, z którymi Polacy rozegrają na zakończenie fazy grupowej, zmierzą się z Paragwajem w ostatnim sprawdzanie przed mundialem. W Osijeku Chorwaci pokonali natomiast Senegal 2:1 (0:0). Ekipa z zach. Afryki, która będzie pierwszym rywalem Polaków na mistrzostwach świata, prowadziła od 48. minuty i gola Ismaïla Sarra. Później gospodarze przejęli inicjatywę i w 63. minucie wyrównał Ivan Perišić, a kwadrans później wynik meczu ustalił Andrej Kramarić. W poniedziałek Senegalczycy zagrają z Koreą Południową. W innych meczach towarzyskich z udziałem finalistów mistrzostw świata Niemcy pokonali w Leverkusen Arabię Saudyjską 2:1 (2:0; gole Timo Wernera - 8’ i Omara Hawsawiego - 43’; dla gości: Taisira Al Jassima - 84’), a Iran, który jako pierwsza reprezentacja zameldował się w Rosji, pokonał w Moskwie Litwę 1:0 (0:0; gol Karima Ansarifarda w ostatniej minucie).