Puchar Kontynentalny: Tomasz Pilch znów liderem!

11 Stycznia 2018

Tomasz Pilch odzyskał prowadzenie w klasyfikacji łącznej Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W środę Polak zajął 4. miejsce w konkursie w Bischofshofen w Austrii. Pilch, który udanie debiutował w Pucharze Świata podczas Turnieju Czterech Skoczni, zajmował po I serii 8. miejsce po skoku na odległość 130 m. W finałowej części skoczył 133,5 m, a nota 124,5 pkt. była 3. wynikiem tej części i dała Polakowi awans na 4. pozycję. Wygrał Norweg Tom Hilde, który skoczył 131,5 i 139 m. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wank (139 i 126 m), a 3. był Čestmir Kožišek z Czech (133,5 i 132,5 m). Miejsca pozostałych Polaków: Aleksander Zniszczoł - 7. (134 i 128 m), Klemens Murańka - 31. (127 m), Przemysław Kantyka - 34. (127 m). W klasyfikacji łącznej Pucharu Kontynentalnego Pilch ma 447 punktów i o 31 pkt. wyprzedza Mariusa Lundvika z Norwegii; trzeci jest Francuz Jonathan Learoyd - 350 pkt. Miejsca pozostałych Polaków: Zniszczoł - 20. (118 pkt.), Kantyka - 26. (78), Murańka - 44. (29), Paweł Wąsek - 54. (19). W czwartek w Bischofshofen odbędzie się kolejny konkurs.