NHL: Ottawa Senators - Chicago Blackhawks 2:8

09 Stycznia 2018

Chicago Blackhawks w pięknym stylu pokonali wczoraj na wyjeździe Ottawa Senators 8:2. Ottawa Senators to w tym sezonie drużyna z dna tabeli Konferencji Wschodniej, ale trudno wymarzyć sobie lepsze otwarcie drugiej połowy sezonu zasadniczego niż wczorajsze, pewne zwycięstwo na wyjeździe. Jastrzębiom wychodziło absolutnie wszystko. Oddali 43 strzały na bramkę gospodarzy, przy 27 strzałach Senatorów. Wykorzystali również aż 4 power plays. Na pierwszego gola trzeba było czekać aż do przedostatniej minuty pierwszej tercji. Richard Panik trafił do bramki rywali po raz pierwszy od 27 spotkań. Prawdziwa kanonada rozpoczęła się jednak w drugiej tercji. Po 10 minutach gry i golach Patrick’a Sharp’a, Nick’a Schmaltz’a i Jonathan’a Toews’a, Blackhawks objęli czterobramkowe prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Mark’a Stone’a i Derick’a Brassard’a Senators na moment zmniejszyli stratę o połowę. Jeszcze przed drugą przerwą sytuacja szybko wróciła do normy po drugim trafieniu Nick’a Schmaltz’a i golu Jana Ruty. W ostatniej części gry tempo meczu nieco spadło. Wynik spotkania ustalili Jonathan Toews i Patrick Kane strzelając w 4. i 11. minucie. Wtorkowe zwycięstwo przesunęło Blackhawks na ósme, ostatnie premiowane awansem do Play offs miejsce. Jastrzębie kolejny mecz rozegrają w środę przeciwko Minnesota Wild. Będzie to pierwsze z serii sześciu kolejnych spotkań Blackhawks we własnej hali.