Rajd Dakar: Sonik 10., Przygoński 12. na czwartym etapie

09 Stycznia 2018

Rafał Sonik w rywalizacji quadów zajął 10. miejsce na czwartym etapie Rajdu Dakar. Zawodnicy mieli we wtorek do pokonania 444 kilometry ze startem i metą w peruwiańskim San Juan de Marcona. Sonik o 23 minuty i 32 sekundy przegrał ze zwycięzcą, Rosjaninem Siergiejem Kariakinem. Drugi z Polaków, Kamil Wiśniewski miał 35. czas (strata 2 godz., 35 min i 47 sek.). W klasyfikacji generalnej prowadzi Chilijczyk Ignacio Casale. Sonik jest 7. (strata 1 godz., 1 min i 9 sek.), a Wiśniewski - 24. (+5:49.10). W zmaganiach kierowców samochodów 12. lokatę wywalczył Jakub Przygoński jadący z belgijskim pilotem Tomem Colsoulem. Najszybszy był Francuz Sebastien Loeb. Przygoński stracił do niego 54 minuty i 33 sekundy. Z rajdu musiał wycofać się Cyril Despres, który na wydmie urwał koło. W klasyfikacji generalnej prowadzi inny z Francuzów Stephane Peterhansel. Przygoński jest na 10. pozycji (+1:35.30). Wśród motocyklistów najszybszy był Francuz Adrien van Beveren. Maciej Giemza miał 38. rezultat (+48.08), Paweł Stasiczek - 70. (+2:15.07), a Maciej Berdysz - 85. (+2:38.43). Dotychczasowy lider, Brytyjczyk Sam Sunderland miał wypadek pod koniec odcinka i musiał się wycofać. Prowadzenie w klasyfikacji objął van Beveren. Giemza klasyfikowany jest na 32. miejscu (+1:48.39), Berdysz na 70. (+5:29.50), a Stasiczek na 72. (+5:31.56).