NFL: Porażka Chicago Bears na początek sezonu

10 Września 2017

W pierwszym meczu sezonu zasadniczego ligi NFL, Chicago Bears przegrali po zaciętym meczu z Atlanta Falcons 17:23. W przedmeczowych analizach nikt nie dawał Niedźwiedziom nawet cienia szansy na postawienie się ekipie z Atlanty. Falcons to naszpikowani gwiazdami mistrzowie NFC z ubiegłego sezonu, którzy dopiero w dogrywce przegrali 51. Super Bowl. Bears natomiast od wielu lat starają się przebudować zespół. Tymczasem na boisku tej różnicy klas nie było widać. W pierwszej połowie obie drużyny wymieniły się najpierw field-goalami, a później przyłożeniami. Touchdown dla Falcons zdobył jeden z najlepszych running-backów w lidze – Devonta Freeman, dla Chicago punktował po czterojardowym biegu Jordan Howard. Doskonale spisywała się defensywa Bears eliminując grę po ziemi rywali oraz dwukrotnie „sackując” ich rozgrywającego - Matt’a Ryan’a. Największą gwiazdą meczu był młody, filigranowy running-back Chicago – Tarick Cohen. Ten mierzący zaledwie 5 i pół stopy zawodnik zdobył w sumie aż 113 jardów i jedno przyłożenie oraz elektryzował widownię za każdym razem, kiedy dostawał piłkę. Po trzech kwartach faworyzowani Falcons prowadzili tylko 3 punktami: 13:10. Na 12 minut przed końcem gry obrońcy Bears popełnili jednak błąd, który w końcowym rozrachunku kosztował ich porażkę. Przy trzeciej próbie z własnego dwunastego jarda, rozgrywający Falcons, Matt Ryan podał do kompletnie niepilnowanego tight enda – Austina Hoopera. 88 jardów później prowadzenie gości urosło do 10 punktów. Niedźwiedzie zdołali jeszcze odpowiedzieć po touchdownie Cohen’a. W ostatnich sekundach meczu Bears doszli z piłką aż na 5 jard Atlanty, niestety zwycięskiego przyłożenia nie udało się zdobyć. Bears przegrali, ale pokazali, że będzie ich w tym sezonie stać na wiele więcej niż jeszcze niedawno można się było spodziewać. W tym meczu poważnej kontuzji ramienia dostał skrzydłowy Bears – Kevin White. Dobrze spisali się rywale Bears z NFC North: Green Bay Packers pokonali u siebie Seattle Seahawks 17:9, a Detroit Lions, również na własnym stadionie wygrali z Arizona Cardinals 35:23. W poniedziałek rozegrane zostaną aż dwa spotkania: Minnesota Vikings zmierzą się z New Orleans Saints, a Denver Broncos podejmą Los Angeles Chargers.