NHL Play Off: Predators - Ducks 2-2

19 Maja 2017

W czwartym meczu serii finałowej Konferencji Zachodniej ligi NHL, Anaheim Ducks po dogrywce pokonali na wyjeździe Nashville Predators 3:2 i wyrównali stan rywalizacji na 2–2. W tegorocznych rozgrywkach Play-Offs, Nashville Predators w swojej hali nie przegrali ani razu. Aż do wczoraj. Już pierwsza tercja pokazała, że Ducks za wszelką cenę będą chcieli wywieźć z Nashville Zwycięstwo. Kaczory oddali w pierwszych 20 minutach aż 14 strzałów, na które gospodarze odpowiedzieli tylko 2. Pierwsza bramka padła w 15. minucie po strzale Rickard’a Rakell’a z lewego okręgu. W drugiej, szybkiej i bardzo wyrównanej tercji goście podwyższyli na 2:0 po golu Nick’a Ritchie w 11. minucie. W ostatniej części gry Predators nie zdołali wykorzystać trwającej półtorej minuty przewagi dwóch zawodników, ale zaledwie kilka sekund po zakończeniu obu kar, P.K. Subban zdobył bramkę kontaktową. W końcówce meczu gospodarze wycofali bramkarza i przypuścili zmasowany atak na bramkę John.a Gibson’a. Na 35 sekund przed końcem po kolosalnym zamieszaniu przed bramką Ducks, wyrównującą bramkę zdobył Filip Forsberg. Dogrywka potrwała 10 minut i 25 sekund. Zwycięski gol zostanie zapisany na konto Nate’a Thompson’a, ale tak naprawdę krążek do bramki Pekka Rinne skierował interweniujący obrońca Predators – P.K. Subban. Mecz numer 5 między Ducks i Predators odbędzie się w sobotę w Anaheim.